top of page

MITAI APIE MITYBĄ: MITAS #1 ANGLIAVANDENIAI YRA BLOGIS

Mitas, įsitikinimas, kurį yra sudėtinga paleisti - angliavandeniai yra blogis, juos reikia riboti, jie storina ir t.t. Neabejoju, kad apie tai esate girdėję, nes viešame diskurse tokių traktuojamų teiginių apstu. Angliavandeniai - blogis, turim orientuotis ir suvalgyti kuo daugiau baltymų, baltymai - tikri maisto karaliai (apie juos pakalbėsime atskirai). BET TAI NETIESA!!! TAI MITAS!

Mitai apie augaline mityba.jpg

Tiesa yra ta, kad angliavandeniai yra žmogaus kūno pagrindinė varomoji jėga. Mums be galo reikalingi angliavandeniai. Jie turėtų sudaryti 80 proc. mūsų raciono.

 

Tad kūnui suteikę gamtos sukurtus angliavandenius - daržovės (vandeningos, krakmolingos), vaisiai, kruopos - duosite tai ko jam reikia ir pamiršite ką reiškia norėti perdirbto, gausaus pridėtinio cukraus maisto. Kai negauname tikro gamtos sukurto maisto, gausaus angliavandeniais, mūsų kūnas instinktyviai ieško cukraus dozės - o lengviausiai ir greičiausiai cukraus dozę suteikia - pridėtinis cukrus. Tai akimirkai gerai, bet po to visa kita virtinė problemų.

Bėda ir problema yra ne angliavandeniuose, o kombinacijoje angliavandeniai + riebalai. Bėda ne bulvėje (beje, tai puikus maisto produktas, turtingas maisto medžiagų, mikroelementų mūsų kūnui), o kombinacijoje - bulvė + aliejus = bulvytės fri. Tad mūsų dėmesys turi būti nukreiptas ne kaip išvengti angliavandenių, o kaip išvengti šios kombinacijos, kuri dažniausiai ir sutinkama perdirbtame maiste (bulvytės fri, bulvių traškučiai, sausainiai, pyragai, kruasanai, ir t.t.)

IMG_3333.heic

Stenkitės kuo daugiau įtraukti gamtos sukurtų, neperdirbtų angliavandenių į savo mitybą ir ilgainiui pastebėsite, kaip keičiasi jų savijauta, kaip kyla energijos kiekis, gerėja miego kokybė, nebėra nenuvaldomos traukos saldumynams ir t.t.

Maistas gali daugiau nei tu manei iki šiol!

V.

bottom of page