top of page
  • Writer's pictureVaida Alijeva

Kiekvieną akimirką mes balsuojame už pasaulį, kuriame norime gyventi


Šįryt vaikščiojau vandenyno pakrante. Dažnai tai darau.


Vandenynui jaučiu žodžiais sunkiai apibūdinamą trauką. Vandenynas nuramina mano mintis, protą, čia pasisemiu energijos.


Kaskart vaikščiodama pakrante - renku mano kelyje pasimaišusias šiukšles. Sunku suvokti, kaip mes, žmonės, neatsakingai elgiamės su gamta, žeme, mūsų namais, kuriuose gyvename. Rinkdama šiukšles aiškiai suvokiu, kad viena nepadarysiu perversmo ir planeta nuo to akimirksniu nebus švaresnė, bet tuo pačiu žinau, kad viskas prasideda nuo manęs. Savo veikimu ar neveikimu tarsi balsuoju, kokiame pasaulyje noriu gyventi. O aš balsuoju už gyvenimą švaroje, harmonijoje, taikoje, ramybėje, meilėje.

Ar žinojai, kad:

  • mokslininkų skaičiavimais - 2050 m. vandenyne bus daugiau plastiko, nei žuvų.

  • plastikiniai buteliai, palikti gamtoje suyra per 50 m.

  • skardinės - 250 m.

  • plastikiniai maišeliai, į kuriuos dedam daržoves ir vaisius prekybos centre - 20-40 m.

  • nuorūkos - 12 m.

  • pampersai - 450 m.

  • ir t.t.

Plastiko naudojimas - dėja tik viena iš aplinką teršiančių veiksmų.


Kur dar gyvūlininkytės sektorius? Gyvūlininkystės sektorius tenkindamas mūsų valgymo įpročius (mėsa, pieno produktai, ir etc.), teršia aplinką labiau nei visos transporto priemonės visame pasaulyje kartu sudėjus (!!!). Šis faktas mane labai labai nustebino. Kol nepradėjau domėtis šia tema, nebuvau girdėjusi to viešoje erdvėje. Gyvūlininkystės sektorius daro tokią didelę žalą mūsų planetai, kad net jei vieną dieną visi pasaulio lėktuvai, automobiliai, autobusai sustotų - išmetamas CO2 kiekis ženkliai nesumažėtų vien dėl to, kad galvijai vis dar auginami tokiais mastais, kokie yra šiuo metu.


Darosi baisu ir liūdna tuo pačiu. Jautiesi vienas, nieko negalintis pakeisti.


BET net ir didžiausi pokyčiai prasideda nuo mažų pirmų žingsnių, kuriuos žengiu pats. Tad nenumetu pasirinkimo gyventi sveikesnėje aplinkoje kažkur giliai po lova ir kiekviename žingsnyje balsuoju už pasaulį, kuriame noriu gyventi.


O kaip tu? Ar sąmoningai renkiesi kiekviename žingsnyje?, Kiekvieno balsas yra labai svarbus. Lygiai taip pat, kaip balsavimas renkantis šalies valdžią.


Vaida26 views0 comments
bottom of page